Otevřeno pondělí až čtvrtek 9.30 - 12.00

Program a pravidla Montessori herny

Montessori program v MC Kuřátko
 
9:00 – 10:00
Scházení se, práce s pomůckami, předvádění nových pomůcek
 
10:00 – 10:10
Cvičení ticha a koncentrace, elipsa
 
10:10 – 10:30
Říkadla a písničky
Rozvoj slovní zásoby, rytmu, intonace a harmonie
Semínka angličtiny
 
10:30– 11:00
Společná svačina
Praktický život: příprava svačiny, společné stolování, úklid po svačině
 
11:00 – 11:30
Práce s pomůckami, rozcházení se
 
Společný program není povinný, je možné pracovat individuálně. Během programu je možné užívat hřiště a zahrádku.
 
Cíl pobytu v mateřském centru vidím v práci dětí v připraveném prostředí, to znamená v prostředí, které stimuluje aktivitu a zájem dětí a je bezpečné. Prostředí je připravené natolik, že vede k absorbování kultury (jednotlivé materiály tvoří systém a navazují na sebe).
 
Pravidla:
1) Nerušíme se, tzn. např.: obcházíme cizí koberečky
                                     mluvíme potichu
                                     chodíme pomalu
2) Pomůcku používá jen jedno dítě, pokud chce spolupracovat, dá si na kobereček znamení.
3) Je možné a žádoucí požádat jiného rodiče, aby dítěti vysvětlil pravidla. Alespoň pro moje děti jsou ostatní rodiče daleko větší autorita než já.
4) Pracuje se na koberci nebo na stole. Koberce se před elipsou dají stranou, aby se mohlo procházet. Po skončení práce se koberce srolují a uklidí.
5) Pokud je pomůcka uklizená na svém místě, může si ji dítě vypůjčit. Po skončení práce ji zase vrátí ve stejném stavu na správné místo.
6) Když chceme s někým mluvit, položíme mu ruku na paži a čekáme, až na nás bude mít čas.
7) Když dítě ruší chováním nebo hlukem a není možné se s ním domluvit, je třeba, aby ho rodič odvedl.
8) Za dodržování pravidel zodpovídají všichni společně. Většinou stačí vymezit prostor dítěte rukou, někdy je třeba vysvětlení pravidel, poslední možností je odvedení dítěte do šatny. Z vlastní zkušenosti ale vím, že se děti velmi rychle přizpůsobí.

 
V pátek 14.11. 2008 byla pro rodiče a děti nově v MC Kuřátko otevřena HERNA MONTESSORI s výukovým didaktickým programem dle metody M.Montessori.
 
ČAS A MÍSTO KONÁNÍ:  aktuálně každý pátek v době od 9 do 11:30 hodin v MC Kuřátko.
 
HERNA: Stručný obsah výukového programu, pravidla pobytu a chování návštěvníků herny naleznete níže.
 
PŘÍSPĚVEK: Aktuální výše příspěvku za tato speciální didaktická dopoledne je jednorázově 50 Kč. Věrným návštěvníkům nabízíme také permanentku na 10+1 vstup zdarma za 500 Kč. Návštěvníci MC mohou využívat i klasických permanentek MC Kuřátko a k návštěvě herny Montessori si ke klasickému předplatnému přispět dalších 30 Kč.
Vybrané prostředky budou zpětně investovány do rozvoje herny a dalších aktivit Montessori v rámci MC Kuřátko (zejména do nákupu dalších výukových a didaktických pomůcek pro děti).
 
PŘIHLÁŠKY: Ačkoliv je obecně vstup na programy v MC Kuřátko volný (tzn. bez přihlášky), doporučujeme především nepravidelným návštěvníkům herny Montessori,aby svoji prvotní (či neočekávanou) návštěvu v herně Montessori předem ohlásili nejlépe e-mailem na adresu: k.slovakova@volny.cz nebo SMS na tel. 605 54 86 49. Kapacita herny je prostorově omezena, z důvodu nenarušení podstaty výukové činnosti je tedy také nezbytné omezit počet příchozích osob (dětí a dospělých) na rozumný počet případně dle počtu návštěvníků upravit průběh programové činnosti. Děkujeme za pochopení
 
UPOZORNĚNÍ: Prosíme rodiče, kteří uvažují o návštěvě herny se svými malými dětmi a dosud se se zásadami pedagogické výukové metody Montessori blíže neseznámili, aby si předem pozorně pročetli pravidla fungování „Herny (s programem) Montessori“ uvedená níže. Děkujeme za pozorné pročtení.
 
Rádi bychom, aby společně strávená dopoledne u nás v MC Kuřátko co nejvíce potěšila všechny malé i veliké návštěvníky. Těšíme se s Vámi na viděnou!
 
kontaktní osoby:
K.Slováková, tel.605 54 86 49 (Montessori), k.slovakova@volny.cz nebo
K.Tomešová, tel.777 00 17 19 (MC Kuřátko), kuratkomc@seznam.cz
07.12.2008 11:33:36
KuratkoMC
13570100_540163019519655_2030582384_o.png
Mateřské centrum Kuřátko, Na Okruhu 1/395, Praha 4 - Písnice, IČ 26593084
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one