Otevřeno pondělí až čtvrtek 9.30 - 12.00

Programy Montessori herny v novém školním roce

Milé maminky a tatínkové,
milí kolegové na mateřské a rodičovské dovolené,
 
rádi bychom Vás pozvali do nově vybavené MONTESSORI HERNY v MC Kuřátko, Na Okruhu 395/1, Praha 4 - Libuš, poblíž zastávek autobusů 165 (Jirčanská) a 198 (Sídliště Libuš). Podrobnosti najdete na www.kuratko.mistecko.cz .
 
Dny otevřených dveří budou 16. a 18. září od 9:00 do 11:00. Těšíme se na Vaši návštěvu.
 
Montessori herna (maximální kapacita 10 dětí) připravuje tyto programy:
 
Program 1, středa 9:00 – 9:45: MONTESSORI HERNA PRO DĚTI OD 1 ½ DO 2 ½ ROKU
 
Obsah lekcí:    
1. Individuální práce s montessoriovskými materiály (jde především o rozvoj motoriky, cvičí se vkládání, vhazování, navlékání, přesýpání, zapínání atd.) 
2. Cvičení ticha
3. Společné téma (Domácí zvířata)
4. Říkadla a písničky: rozvoj hudebních, řečových a motorických dovedností
 
Program je určen pro pravidelné návštěvníky. Bude veden formou kurzu se začátkem 23.9. a koncem 16.12. (Lze začít i později se slevou.) Cena kurzu je 600 Kč za dítě, sourozenec platí polovic. Dále je třeba uhradit příspěvek pro MC Kuřátko (100 Kč za kurz a rodinu). Obojí bude splatné po první hodině kurzu. Zameškané hodiny bude možno nahradit v lednu 2010.
 
Program 2, středa 10:00 – 12:00: VOLNÁ MONTESSORI HERNA (od 23.9. do 16.12.)
Program je určen pro nové nebo nepravidelné návštěvníky. Platí se příspěvek 50 Kč za lekci a rodinu. Na tento program je nutné se předem přihlásit na adrese k.slovakova@volny.cz
 
Obsah lekcí:    
1. Individuální práce s montessoriovskými materiály
2. Cvičení ticha
3. Říkadla a písničky: rozvoj hudebních, řečových a motorických dovedností
4. Od 11:00 do 12:00 bude lektorka herny odpovídat rodičům na dotazy ohledně montessoriovské pedagogiky. Možná témata: programy herny, pravidla herny, práce s pomůckami, principy montessoriovské pedagogiky, respektující výchova atd.
 
Program 3, středa 15:30 – 16:30: MONTESSORI HERNA PRO DĚTI Z MŠ
 
Obsah lekcí:    
1. Individuální práce s montessoriovskými materiály (po prozkoumání smyslového materiálu, který zvyšuje cit pro barvy, zvuky, velikost, hmotnost atd. je možné přejít k pomůckám matematickým a jazykovým).
2. Cvičení ticha a koncentrace, chůze po elipse
3. Společné téma (zvířata kolem nás?)
4. Říkadla a písničky: rozvoj hudebních, řečových a motorických dovedností
 
Program je určen pro pravidelné návštěvníky. Bude veden formou kurzu se začátkem 24.9. a koncem 17.12. (Lze začít i později se slevou.) Cena kurzu je 600 Kč za dítě, sourozenec platí polovic. Dále je třeba uhradit příspěvek pro MC Kuřátko (100 Kč za kurz a rodinu). Obojí bude splatné po první hodině kurzu. Zameškané hodiny bude možno nahradit v lednu 2010. Děti starší tří let mohou navštěvovat program bez rodičů.
 
Program 4, pátek 9:00 – 11:00: MONTESSORI HERNA PRO DĚTI OD 2 ½ ROKU
 
Obsah lekcí:    
1. Individuální práce s montessoriovskými materiály (po prozkoumání smyslového materiálu, který zvyšuje cit pro barvy, zvuky, velikost, hmotnost atd. je možné přejít k pomůckám matematickým a jazykovým).
2. Cvičení ticha a koncentrace, chůze po elipse
3. Společné téma (zvířata kolem nás)
4. Říkadla a písničky: rozvoj hudebních, řečových a motorických dovedností
 
Program je určen pro pravidelné návštěvníky. Bude veden formou kurzu se začátkem 25.9. a koncem 18.12. (Lze začít i později se slevou.) Cena kurzu je 600 Kč za dítě, sourozenec platí polovic. Dále je třeba uhradit příspěvek pro MC Kuřátko (100 Kč za kurz a rodinu). Obojí bude splatné po první hodině kurzu. Zameškané hodiny bude možno nahradit v lednu 2010. Děti starší tří let mohou navštěvovat program bez rodičů.
 
Program 5, úterý dopoledne: DOMÁCÍ VZDĚLÁVÁNÍ V MONTESSORI HERNĚ
Pro děti v domácím vzdělávání v 1. třídě ZŠ a rodiče se znalostí montessoriovské pedagogiky. Kurz vede lektorka Dája Klímová, Daja10@seznam.cz
 
V týdnu podzimních prázdnin je Montessori herna uzavřena.
 
Montessori hernu bylo možné zřídit a vybavit díky aktivitě rodičů, zvláště maminek, díky sponzorskému daru od Společnosti Montessori CR, díky vstřícnosti Úřadu městské části Praha – Libuš a díky grantu od MHMP na rok 2009 (Projekt „KUDY-KAM ve výchově dítěte“), který jsme získali v červnu. Z tohoto grantu jsme:
 
1) vybavili koutek pro batolata (od 12 měsíců do 2 ½ roku), kde najdete pomůcky na vkládání, vhazování, navlékání atd. Doplnili jsme také pomůcky praktického života (zapínací rámečky, mlýnek na kávu, hmoždíř, šroubování a ohýbání).
2) zakoupili další pomůcky smyslové výchovy (zasouvací válečky, barevné špulky, barevné stínování, termické destičky, geometrická tělesa a binomickou krychli).
3) koupili materiál na pomůcky pro rozvoj jazyka (krabice s předměty na rozšiřování slovní zásoby, hmatová písmena).
4) zakoupili některé matematické pomůcky (červenomodré tyče, vřetena a základní perlový materiál s kartami).
5) zakoupili na kosmickou výchovu puzzle světadílů, dětské encyklopedie a zvířátka od Schleicha, se kterými chystáme tematickou výuku (domácí zvířata a zvířata kolem nás).
6) zaplatili několik kusů nového nábytku.
7) vyhradili určitou částku na vyškolení nových lektorů a asistentů programů (např. kurz Respektovat a být respektován).
8) vyhradili určitou částku na odměnu pro lektory Montessori herny.
 
Při nákupu materiálů a přípravě kurzů jsme zohlednili výsledky ankety, kterou naši klienti vyplňovali v červnu tohoto roku (2009).
 
Všem děkujeme za dosavadní podporu.
 
Kateřina Slováková a Dája Klímová                                        Kateřina Tomešová
lektorky Montessori herny                                                      předsedkyně MC Kuřátko
 
Realizované programy Montessori jsou součástí projektu „KUDY-KAM ve výchově dítěte“ podpořeného v červnu z grantových prostředků pro oblast sociálních služeb hl.města Prahy. Vedoucí programů Montessori: Kateřina Slováková, k.slovakova@volny.cz.
 
21.08.2009 12:08:56
KuratkoMC
13570100_540163019519655_2030582384_o.png
Mateřské centrum Kuřátko, Na Okruhu 1/395, Praha 4 - Písnice, IČ 26593084
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one